המלצות לדיור מוגן

תחום הדיור המוגן הולך ומתפתח בשנים האחרונות עם ההזדקנות של האוכלוסייה והעלייה ברמת החיים של אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל. ניתן למצוא כיום מגוון מסגרות של דיור מוגן ברמות משתנות של איכות וכולם נדרשים לפעול בהתאם לחוק הדיור המוגן, תוך עמידה בתחרות המאפיינת שוק זה.

רבים מחפשים המלצות לדיור מוגן, הן בנוגע למקומות ספציפיים והן לגבי אופן ההתנהלות ובמאמר זה ניתן 9 נושאים שכדאי שתדעו על דיור מוגן.

 

המלצות על דיור מוגן בישראל

קיימים שני מגזרים המפעילים מסגרות דיור המוגן בישראל, המגזר הפרטי והמגזר הציבורי. במגזר הציבורי מופעלים הבתים על ידי חברות הדיור הציבורי והם לרוב נחשבות למסגרות פחות יוקרתיות בתחום.

גולת הכותרת של תחום הדיור המוגן הם בתי הדיור המוגן המופעלים על ידי המגזר הפרטי  כאשר מגזר זה מעמיד סטנדרטים גבוהים במיוחד לגבי איכות וטיב השירות. בגלל העלויות הגבוהות הנלוות לאספקת שירותים אלו ברוב המקרים יש צורך בתשלום דמי פיקדון או דמי כניסה גבוהים במיוחד.

 

תקופת הניסיון בדיור מוגן

אם אתם חוששים ממעבר לדיור מוגן – אל דאגה – יש לכם זמן להתחרט! חוק הדיור המוגן מחייב את בתי הדיור המוגן להעניק תקופה של 3 חודשים עד שנה לניסיון של הדייר בבית הדיור, מבלי שיישחק הפיקדון ותחול הרעה משמעותית בתנאים. לכן, ההמלצה שלנו להבין מהי תקופת הניסיון בדיור המוגן, וכיצד ניתן לקבל ממנה מקסימום תמורה.

כיצד לחסוך בדיור מוגן

רבים מחפשים המלצות לדיור מוגן בהיבט של חיסכון במחיר. חשוב להבין שהמחיר של דיור מוגן מורכב מסכום הפיקדון הכספי, דמי ההשתתפות שנתיים בדיור מוגן, דמי אחזקה חודשיים ותשלומים נוספים.

כל אחד מהתשלומים הללו מצריך הוצאה כספית חד פעמית או מתמשכת מסכום הפיקדון ובכולם ניתן לחסוך בשלב המשא ומתן הראשוני. לכן, מומלץ לכם לקרוא עוד על הנושא במאמר המוביל שלנו בתחום המחיר של דיור המוגן.

 

דיור מוגן עם וללא פיקדון

דיור מוגן אינו עסק זול. אחד התשלומים היקרים והבולטים במיוחד הוא תשלום הפיקדון עבור דיור מוגן. תשלום הפיקדון עשוי להיות מאות אלפי ומיליוני שקלים, ובעזרת הכוונה נכונה אפשר לחסוך בתשלום זה לא מעט. אם אתם לדעת מה זה בדיוק פיקדון בדיור מוגן – ההמלצה שלנו בדיור מוגן היא לקרוא את המאמר שלנו בנושא דיור מוגן ללא פיקדון ועם פיקדון בקישור הבא.

 

צריך להשאיר ליורשים כמה מסכום הפיקדון

אם בסעיף הקודם המלצנו להבין מהו פיקדון בדיור מוגן, הרי שהשימוש בו נעשה על דרך קיזוז של אחוז השחיקה בדיור מוגן. באמצעות הבנת המנגנון, ניתן להביא לחיסכון משמעותי במחיר של הדיור המוגן באמצעות הפחתת הסכום הכולל אותו תפקידו או לחילופין דרך הפחתת אחוז השחיקה. דבר זה עשוי להותיר בידי היורשים סכום משמעותי יותר לאחר פטירה בשיבה טובה.

 

שינוי חוזה לדיור מוגן והתאמתו

החוזה של בתי הדיור המוגן הוא מסמך משפטי מחייב אשר נוטה ב-110% לטובת בית הדיור מאשר הדייר. עוד חשוב להבין כי כאשר פונים לבית דיור מוגן במגזר הפרטי אין חובה לחתום על חוזה סטנדרטי ולאחר קבלת המלצות דיור מוגן מהעורך דין ניתן לנהל משא ומתן עם המפעיל ולבצע בחוזה התאמות ושינויים אם יש בכך צורך.

הדבר חיוני על מנת לאזן את התנאים לטובת הדייר, להגן עליו כראוי ולייצר לו ולמשפחתו וודאות לקראת השהות הארוכה המתוכננת במקום.

 

ליווי משפטי בדיור מוגן

התמחות משפטית בתחום של דיור מוגן שונה לחלוטין מכל התמחות אחרת בתחומי המשפט והיא מצריכה ידע נרחב ומעמיק בדיני מקרקעין, בשוק הנדל"ן, דיני צוואות וירושות, דיני משפחה ותחומי משפט נוספים.

המלצות לדיור מוגן בהיבטים המשפטיים כדאי לקבל מעורך דין מומחה לדיור מוגן המתמחה בתחום מורכב זה וכזה המחזיק בהבנה מעמיקה של תחום הדיור המוגן על כלל היבטיו.

 

החנייה בדיור מוגן

מסגרות דיור מוגן נהנים במקרים רבים ממיקום עירוני מוצלח ולדבר יתרונות רבים בכל הנוגע לפנאי, קניות ופעילות חוץ. עם זאת,  יש חיסרון לדבר בכל הנוגע למקומות החנייה. רבים מהמקומות מחזיקים מספר מקומות חנייה קטן ממספר הדיירים במתחם. המלצה לדיור מוגן בהקשר של חנייה הוא להחליט מראש אם להמשיך להחזיק ברכב ולשקול אם הדבר אכן נדרש.

חשוב לבדוק אה העלויות של השכרת חנייה פרטית קבועה בחניון של הבית וניתן לעיתים לבקש לכלול נושא זה כחלק מהתשלום החודשי. במקרים רבים בתי דיור יהיו מוכנים "לספוג" את העלות של החנייה במידה והדבר יסייע להם לסגור את העסקה.

 

עורך דין המתמחה בתחום

הליווי המשפטי  אינו רק מעבר על "חוזה הדיור המוגן" והוא כולל גם התמקדות באכיפה וביישום התנאים עליהם יסכים הדייר במעמד ההתקשרות עם הבית. הדבר חיוני על מנת להפיק מהדיור המוגן את המקסימום בהתאם לסטנדרטים להם הדיירים מצפים. תפקידו של העורך דין הוא להנגיש לדייר את כל הזכויות והחובות שלו וליידע אותו על כלל החובות של המפעיל.

חשוב לזכור שלא כל עורך דין מקרקעין מכיר את ההיבטים המורכבים של תחום הדיור המוגן וכדאי לקבל ליווי של גורם משפטי שזו תחום מומחיותו. במידה ואתם זקוקים למידע נוסף או המלצות נוספות בכל הנוגע לניהול המשא מתן עם בתי הדיור המוגן אתם מוזמנים ליצור קשר עם אושר אלקיים משרד עורכי דיןהמתמחה בתחום מורכב זה.

המומחיות של המשרד יכול לסייע לכם לחסוך סכומים משמעותיים במסגרת המשא ומתן המקדים ולעגן מבחינה משפטית את מלוא זכויותיכם בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

המלצות לדיור מוגן
המלצות לדיור מוגן
לשיתוף המאמר לחצו:

שאלות ותשובות בנושא המלצות לדיור מוגן

ההמלצה החשובה ביותר היא לבצע את ההתקשרות עם משרד עורכי דין לדיור מוגן אשר מנוסה בתחום זה. אושר אלקיים משרד עורכי דין בעל ניסיון ומומחיות דיור מוגן, ויכול לסייע לדיירים בעת כניסתם לבית הדיור המוגן.

אם אתם חוששים ממעבר לדיור מוגן – אל דאגה – יש לכם זמן להתחרט!

חוק הדיור המוגן מחייב את בתי הדיור המוגן להעניק תקופה של 3 חודשים עד שנה לניסיון של הדייר בבית הדיור, מבלי שיישחק הפיקדון ותחול הרעה משמעותית בתנאים.

רבים מחפשים המלצות לדיור מוגן בהיבט של חיסכון במחיר. חשוב להבין שהמחיר של דיור מוגן מורכב מסכום הפיקדון הכספי, דמי ההשתתפות שנתיים בדיור מוגן, דמי אחזקה חודשיים ותשלומים נוספים. כל אחד מהתשלומים הללו מצריך הוצאה כספית חד פעמית או מתמשכת מסכום הפיקדון ובכולם ניתן לחסוך בשלב המשא ומתן הראשוני.

בגוף המאמר תוכלו למצוא 9 המלצות מצוינות כיצד ניתן להתכונן, להתנהל ולהתגורר בבית הדיור המוגן בצורה חכמה ומקצועית.

אם אתם הגעתם עד כאן עצרו!

משרדנו בעל ניסיון משפטי נרחב בתחום בו עוסק מאמר זה, וליווה אלפי לקוחות מרוצים בטיפול משפטי החל משלב הייעוץ והתכנון המשפטי, ניהול משא ומתן, ומתן מענה משפטי מלא אל מול צדדים שלישיים, עד להשגת התוצאה הנדרשת על ידי הלקוח. משרדנו רקורד מוכח וניסיון מקיף, ונשמח להעמיד את ניסיוננו הרב לכם בזמינות מיידית ומחירים הוגנים

תוכן עניינים

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות מידע ראשוני ובסיסי בלבד, והוא לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי המשרד. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים להיוועץ עם עו"ד בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אושר אלקיים משרד עורכי דין
עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים

עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים בעל ניסיון ייחודי והתמחות בייצוג וליווי משפטי של אנשים פרטיים בעסקאות לרכישת ומכירת דירות מגורים, משרדים, קבוצות רכישה ורכישות מסחריות, החל משלב בדיקת הנאותות והמשא-ומתן ובדירות מקדמיות, עובר לשלב עריכת ההסכם לרכישה/מכירה, וכלה בשלב ההקמה והרישום, תוך מתן ייעוץ והכוונה בתחום המימון, סוגיות המיסוי, סוגיות תאגידיות וייצוג מול הרשויות השונות, וזאת עד לסיום העסקה ברישום ולשביעות רצון הלקוח.
עו"ד אלקיים הינו מרצה מבוקש למקרקעין ונדל"ן ומרצה ומתרגל באופן שוטף בקורסים אקדמיים ב"מסלול האקדמי המכללה למנהל", בפורומים, בכנסים ואירועים שונים, מלווה משלחות אקדמיות בתחומי המשפט והכלכלה, וחבר בלשכת עורכי הדין. לאושר אלקיים תואר כפול במשפטים (LL.B) וכלכלה (B.A) בהצטיינות יתרה.

ייעוץ ראשוני עם עורך דין מקצועי
חייג עכשיו!
יוסי צברי
יוסי צברי
2022-05-05
אושר מקצועי מרגיע, אדיב, סבלני ,זמין בכול שעות היממה ,מכירת דירה זה לא תהליך קל ומאוד מלחיץ הרגשתי שאני בידיים שדואגות לי ולאינטרסים שלי ממליץ כבר לכולם.
amirsinay
amirsinay
2022-05-03
מקצוען אמיתי ליווה אותי בתור משקיע בכל הנוגע לבדיקות רקע לדיירים משא ומתן עם הדיירים ובנוסף תפר חוזה בדיוק לפי צרכי ועוד הרבה דברים שאפילו לא חשבתי עליהם, כיף לדעת שאתה מוגן מכל הכיוונים ואפשר להיות בראש שקט!
אתי צברי
אתי צברי
2022-04-12
תודה רבה לעורך דין אושר אלקיים על הטיפול והליווי במיכרת הדירה, על ההשקעה והשרות מעל ומעבר למצופה וסגירת העסקה במהירות ומקצועית. אין עלייך ונתראה בעסקה הבאה
אלברט אברמוב
אלברט אברמוב
2022-03-18
ממליץ בחום על אושר העורך דין ליווה אותי במקצועיות ובנועם ברכישת הדירה
Gal Yazdi גל יזדי
Gal Yazdi גל יזדי
2022-03-18
אושר ליווה אותנו בתהליך של קניית הדירה הראשונה שלנו. לא היה לנו ידע רב בנושא לפני כן, ואושר היה נעים, סבלני ומקצועי מאוד והסביר שלב אחרי שלב מה הולך לקרות עד סוף התהליך. ממליצים בחום!
Danielle Weizman
Danielle Weizman
2022-03-08
Couldn’t ask for any better advice than Osher. Very experienced, explains everything from top to bottom and guides you through step by step. I highly recommend!! 🤩🤩🤩
יובל זינר
יובל זינר
2022-02-25
עו"ד אושר אלקיים ליווה אותי בתהליך של קבלת זכאות ורכישת דירה במחיר למשתכן - הסביר כל שלב בצורה מקצועית מאוד וסייע בכל שאלה גם לאחר הפגישה! ממליץ בחום!
אורן נזרי
אורן נזרי
2022-02-15
עו"ד אושר אלקיים ליווה אותי ברכישת דירה להשקעה בקריית גת. הוא היה זמין לכל השאלות שיש לי בכל שעה, ונתן לי ראש שקט לאורך כל הדרך - במשא ומתן הוא הסביר הכל עד לפרטים הקטנים ביותר, את המשכנתא הוא תיקתק והוא אפילו דואג לי להסכם שכירות ובדיקת השוכרים בדירה. גם המחיר היה מעולה ביחס לשירות! ממליץ לכל מי שחושב לקנות או למכור דירה לשכור את שירותיו!!!!
מאמרים נוספים באותו נושא
מדריכים | מאמרים | מידע שימושי
ייעוץ מעורך דין ללא התחייבות
מדריכים נוספים
אושר אלקיים משרד עורכי דין