אושר אלקיים משרד עורכי דין

הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס

הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס הינה דרך חדשנית ואפקטיבית למכירת דירות. במקום לקבוע מחיר מבוקש מראש ומשם להתחיל את ההתמקחות אל מול הקונים, תוכלו למכור את הדירה שלכם במעיין מכרז ולהזמין רוכשים פוטנציאליים להציע הצעות רכש. מתי מכירת דירה במכרז הינה משתלמת? מה היתרונות של מכירה זה? מה תפקידו של עורך הדין במכירת המכרז? כל זאת ועוד – בהמשך המאמר.

 

יתרונות להזמנה להציע הצעות לרכישת נכס

לפני שנצלול באופן בו נמכרת דירה בהליך של הזמנה להציע הצעות, חשוב להבין למה בכלל לפעול באופן זה. הרי כידוע, על פי רוב דירות נמכרות עם מחיר קבוע מראש, הפתוח למשא ומתן מסוים בין המוכר לקונה. מדוע לסבך את העסק באמצעות הזמנה להציע הצעות? תורת המכרזים, שהינה ענף בתורת המשחקים, מציעה מספר תשובות לשאלה זו.

 

הזדמנות לגילוי מחיר

ישנם מוצרים ונכסים בעלי מחיר ידוע וברור. בין אם מדובר בגבינה לבנה ובין אם מדובר בדירת 3 חדרים בנס ציונה, שווי השוק של המוצר הנמכר ברור וידוע לכל. לא מסובך לגלות כמה שווה דירת 3 חדרים בנס ציונה, בראשון לציון או בכל מקום אחר, כשם שפשוט לדעת מה העלות של מוצר בסופר. מנגד, כאשר מדובר בנכסים מורכבים יותר, המחיר של הנכסים יכול להיות תעלומה.

כמה שווה יצירת אומנות נדירה? מה מחיר השוק של רכב אספנות איכותי? מה השווי של זכויות בנייה וניהול בנמל חיפה או בכמה כדאי לקנות תדרי תקשורת של 5G בכל רחבי הארץ? שאלות אלו הן שאלות קשות מאוד וכמעט בלתי אפשרי להעניק להן תשובה מראש. אם כן, כיצד בכל זאת נקבע מחיר למוצרים אלו?

התשובה היא – בעזרת הליך התמחרות. בהליך התמחרות (הידוע כהליך הזמנה להציע הצעות / מכרז), הרוכשים הפוטנציאליים מספרים למעשה למוכר כמה המוצר שווה עבורם ועל סמך הצעה זו, מתגלה מחירו של המוצר. הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס תעניק את אותו היתרון עבור דירות ייחודיות, שמחיר השוק שלהן אינו ברור.

 

בחירה בהצעה המשתלמת ביותר

כמו כן, הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס תאפשר למוכר לבחור בהצעה המשתלמת ביותר. אופי הליך ההזמנה להציע הצעות יוצר למוכר הזדמנות למכור את הנכס להצעה שתעניק לו את התמורה המועדפת עליו ולא כובלת אותו למחיר מסוים שנקבע מראש.

 

הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס – למי זה טוב

היתרונות בעריכת הליך ההזמנה להציע הצעות מובילים למסקנה הבאה – עריכת הליך ההזמנה להציע הצעות למכירת דירה תהיה משתלמת עבור דירות יוקרה, ייחודיות, בעלות שוק מצומצם יחסית. ההזמנה להציע הצעות תאפשר לכם לגלות מהו שוויה האמיתי של הדירה ולמכור את הדירה באופן היעיל ביותר.

 

עריכת ההליך ההזמנה להציע הצעות על ידי עו"ד

עורך דין מקרקעין המתעסק בתחום יוכל לערוך עבורכם את ההליך. ככל שעורך דין יערוך עבורכם את ההליך, המכירה תהפוך למכירה באמצעות בא כוח. חשוב לבחור בעורך דין בעל הבנה עסקית ותיאורטית של עולם המכרזים, שכן רק מי שנהנה מרקע בתחום ידע לבנות את המכרז כמו שצריך.

 

מכירה אנגלית

במסגרת מכירה אנגלית, עורך הדין יציע מחיר מכירה וכל הרוכשים המעוניינים במחיר זה יודיעו כי הם מעוניינים במחיר. עורך הדין ימשיך ויעלה את המחירים עד שיגיעו לשלב בו נשארו 2-3 קונים פוטנציאליים המעוניינים לרכוש במחיר הקבוע. בשלב זה, ייערך הליך התמחרות בין מחיר שני בין המציעים שנשארו בהליך כאשר מחיר המינימום יהיה מחיר ההצעה האחרונה של עורך הדין.

 

תפקידו המשפטי של עורך הדין

תפקידו של עורך הדין לא נגמר בעריכת ההליך ההזמנה להציע הצעות וניהולו. מלבד ניהול הליך ההזמנה להציע הצעות ושמירה על כך ש הליך ההזמנה להציע הצעות יעמוד בכללי תום הלב וההוגנות, עורך הדין עשוי להעניק למוכר שירותים משפטיים גם לאחר הבחירה בהצעה המשתלמת ביותר. עורך הדין ינסח את חוזה המכר, יעסוק בהעברת הבעלות ובהסדרת כל הנושאים המשפטיים הרלוונטיים למכירת נכס בישראל.

 

מוכרים דירה עם משרד עו"ד אושר אלקיים

מעוניינים למכור את הנכס שלכם? חושבים על מכירת הנכס במכרז? פנו אלינו במשרד עו"ד אושר אלקיים. עו"ד אושר אלקיים הינו משפטן וכלכלן, המתמחה בדיני מקרקעין ובעל הבנה נרחבת בתורת המכרזים. עו"ד אלקיים ימכור את הנכס שלכם במכרז כך שאתם תמקסמו את הרווח שלכם מהעסקה ותהנו מהתמורה הטובה ביותר עבור הנכס שלכם.

הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס
הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס
לשיתוף המאמר לחצו:

שאלות ותשובות בנושא הזמנה להציע הצעות לרכישת נכס

הליך ההזמנה להציע הצעות לרכישת נכס הוא הליך משפטי במסגרתו המוכר מעמיד את הנכס למכירה באמצעות הליך תחרותי של התמחרות. במסגרתו קונים שונים מציעים הצעות לרכישת הנכס, ובד"כ נבחר המחיר הגבוה ביותר.

ההליך לוקח בין מספר שבועות למספר חודשים בודדים. הכל תלוי במורכבות ההליך ודרישת המוכר ועורכי הדין.

עורך דין להליך ההזמנה להציע הצעות הינו עורך דין הבקיא ומנוסה בתחום הליך ההתמחרות ומכירת דירה במכרז. משרדנו מתמחה במתן שירותים בתחום זה. אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.

המחיר של הליך זה נגזר ממורכבות ההליך ומשכו. ככל שההליך פשוט – כך יפחת הסכום של שכר הטרחה, וככל והסכום גבוה יותר – מחיר שכר הטרחה יעלה.

אם אתם הגעתם עד כאן עצרו!

משרדנו בעל ניסיון משפטי נרחב בתחום בו עוסק מאמר זה, וליווה אלפי לקוחות מרוצים בטיפול משפטי החל משלב הייעוץ והתכנון המשפטי, ניהול משא ומתן, ומתן מענה משפטי מלא אל מול צדדים שלישיים, עד להשגת התוצאה הנדרשת על ידי הלקוח. משרדנו רקורד מוכח וניסיון מקיף, ונשמח להעמיד את ניסיוננו הרב לכם בזמינות מיידית ומחירים הוגנים

תוכן עניינים

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות מידע ראשוני ובסיסי בלבד, והוא לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי המשרד. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים להיוועץ עם עו"ד בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אושר אלקיים משרד עורכי דין
עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים

עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים בעל ניסיון ייחודי והתמחות בייצוג וליווי משפטי של אנשים פרטיים בעסקאות לרכישת ומכירת דירות מגורים, משרדים, קבוצות רכישה ורכישות מסחריות, החל משלב בדיקת הנאותות והמשא-ומתן ובדירות מקדמיות, עובר לשלב עריכת ההסכם לרכישה/מכירה, וכלה בשלב ההקמה והרישום, תוך מתן ייעוץ והכוונה בתחום המימון, סוגיות המיסוי, סוגיות תאגידיות וייצוג מול הרשויות השונות, וזאת עד לסיום העסקה ברישום ולשביעות רצון הלקוח.
עו"ד אלקיים הינו מרצה מבוקש למקרקעין ונדל"ן ומרצה ומתרגל באופן שוטף בקורסים אקדמיים ב"מסלול האקדמי המכללה למנהל", בפורומים, בכנסים ואירועים שונים, מלווה משלחות אקדמיות בתחומי המשפט והכלכלה, וחבר בלשכת עורכי הדין. לאושר אלקיים תואר כפול במשפטים (LL.B) וכלכלה (B.A) בהצטיינות יתרה.

ייעוץ ראשוני עם עורך דין מקצועי
חייג עכשיו!
מאמרים נוספים באותו נושא
מדריכים | מאמרים | מידע שימושי
ייעוץ מעורך דין ללא התחייבות
מדריכים נוספים
אושר אלקיים משרד עורכי דין