אושר אלקיים משרד עורכי דין

איך להתמקח על מחיר דירה מקבלן

דירה מקבלן היא החלום של כמעט כל משפחה ישראלית. הישראלים חולמים לקנות דירה, ואם היא יד ראשונה מקבלן – מה טוב. כפי שבוודאי שמעתם, אם תפעלו נכון, תוכלו להתמקח על מחיר הדירה מקבלן ולהוזיל לכם באופן משמעותי עלויות בעסקה. איך להתמקח על מחיר דירה מקבלן? על מה רצוי להתעקש ומתי אפשר לוותר? כל זאת ועוד, בהמשך המאמר.

 

קניית דירה מקבלן

קניית דירה מקבלן מזמנת לכם הזדמנויות רבות – תוכלו להשפיע על תכנון הדירה, על השטחים המוצמדים לה ואף להיות בטוחים כי סטנדרט הבנייה של הדירה גבוה, חדיש ומתאים לציפיות שלכם. מאז ומתמיד ניתן היה להתמקח עם קבלנים על מחירי הדירות, אך התקופה האחרונה זימנה הזדמנויות יוצאות דופן בתחום. עליית הריבית, לצד האטה בקצב הצמיחה במשק והיחלשות השקל, בעיות עם עובדים מקומיים ועוד יצרו אצל הקבלנים לחצים משמעותיים.

קבלנים רבים התחילו לבנות פרויקטים רבים במימון גבוה, בהתבסס על הריבית הנמוכה, השקל החזק והביקוש הגבוה לנדל"ן בישראל. עליית הריבית באופן מטאורי, היחלשות דרמטית של השקל ופיחות מסוים בביקוש לדירות, במיוחד באזורי הספר של ישראל, סתרו את הנחות העבודה של הקבלנים ואילצו אותם להגיב לשוק. המציאות, מחייבת את הקבלנים להתגמש ומזמנת לכם פתח למו"מ עימם. למידע נוסף אודות: קניית דירה מקבלן, לחצו כאן >>>

 

 

קניית דירה מקבלן – על מה להתמקח

הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא – התמקחות זה לא רק על מחיר סופי. כמובן שנכון להתמקח על הקבלן גם על המחיר הסופי, אך נציין כעת רשימה קצרה של מרכיבים נוספים בעסקה עליהם רצוי להתמקח:

  1. מחיר הדירה
  2. השטחים המוצמדים לדירה
  3. עיצוב הדירה
  4. הצמדת המחיר למדד
  5. מועדי התשלום
  6. מועד המסירה
  7. הבטחת השקעות באופן מלא

 

כפי שניתן לראות בקלות, שלושת המרכיבים הראשונים נוגעים לדירה עצמה, בעוד ששלושת המרכיבים האחרונים נוגעים למרכיבים הפיננסיים שלה. נעמיק בכל אחת מקבוצות אלו בנפרד.

 

התמקחות על הדירה

לא בנקל קבלנים יורידו מחירים של דירות. רק במצב של אין ברירה, ייאותו קבלנים להוריד מחירים באופן גורף. עם זאת, בעקבות המצב ובשל הלחץ של הקבלנים למכור דירות וליצור לעצמם תזרים מזומנים, הקבלנים ניאותים להעניק תמורות נדיבות יותר לקוני הדירות מקבלנים. במהלך המשא והמתן על הקבלנים, הסכימו למחיר הסופי שהם מציעים לכם. עם זאת, דרשו מהקבלן כי יעלה את סטנדרט הבנייה שלו.

דרשו מטבח איכותי יותר, מקלחת יוקרתית יותר ובמיוחד תשתיות מעולות והטובות ביותר שיש. זאת ועוד, הציגו דרישה להגדלת השטים המוצמדים לדירה שלכם, בשים לב למספר החניות המוצמדות לדירה ולמחסנים המוצמדים לה. הצמדת חנייה נוספת ללא תוספת תשלום, למשל, תהווה הישג משמעותי עבורכם במשא ומתן. לבסוף, בקשו ביצוע שינויים בדירה ללא תוספת תשלום.

שנו את התוכניות המקוריות ועצבו את הדירה כרצונכם ובהתאם לטעם האישי שלכם. בנוסף, במהלך המשא והמתן, התמקחו על המזגנים, המטבח ושאר המיטלטלין אשר מתקין הקבלן בדירה שלכם. כך, תזכו לתמורה גדולה יותר באותו מחיר או במחיר דומה לזה המקורי.

 

התמקחות על כסף מחיר הדירה מול קבלן

גם התמקחות על כסף לא נוגעת תמיד למחיר הסופי של הדירה. תוכלו להתמקח על הצמדה של מחיר הדירה למדד. על פי רוב, בניית דירה נמשכת מספר שנים. בשנים האחרונות, מדד תשומות הבנייה עולה בצורה ניכרת. ובכל זאת, בשל התקופה המורכבת, קבלנים רבים מוכנים לוותר על ההצמדה למדד של המחיר, לפחות באופן חלקי. ביטול ההצמדה למדד יוכל להוביל לחסכון של עשרות ואף מאות אלפי שקלים מצדכם.

יתר על כן, תוכלו לדרוש דחייה משמעותית של מועדי התשלום. כיום, באמצעות התמקחות פשוטה תוכלו להשיג עסקת "שמונים עשרים" – שלמו עשרים אחוז במועד החתימה ושמונים אחוז עם קבלת הדירה. הדבר יאפשר לכם לדחות את נטילת המשכנתא, להמשיך ליהנות מתשואות על הכספים שלכם ואף לגייס הון רב יותר. ללא הצמדה למדד, עסקת שמונים עשרים שכזו הינה רווח נקי. כאמור, תוכלו להתמקח גם על הבטוחות שתקבלו להשקעותיכם. חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות), מחייב קבלנים להעמיד לכם ערבויות להשקעות שלכם.

עם זאת, ישנן מספר חלופות לבטוחות כאשר הטובה ביותר היא הערבות הבנקאית המלאה. תוכלו להתמקח עם הקבלן על סוג הבטחת ההשקעות שתקבלו ולדאוג כי תומצא לכם ערבות בנקאית מלאה על השקעותיכם בדירה.

 

התמקחות על המחיר עצמו

גם התמקחות על המחיר הסופי עצמו הינה אפשרי. אם, למשל, ביכולתכם לשלם את מלוא התמורה במהרה, תוכלו להציע לקבלן כי תשלמו לו את מלוא התמורה בקרוב בתמורה להנחה משמעותית. בשל הצורך הדחוף של קבלנים בתזרים מזומנים, ייתכן בהחלט כי הצעה שכזו תתקבל בברכה.

 

איך להתמקח בפועל עם קבלן על מחיר דירה?

רבים תוהים כיצד להתמקח בפועל עם הקבלן על מחיר הדירה. ציבור רב לא בקיא במיומנות המשא והמתן ולא יודע להתמקח עם קבלן משופשף ומיומן. בשל כך, רצוי להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין לשם ניהול המו"מ. עורך הדין יידע מהי דרך ההתמקחות הנכונה עם הקבלן שלכם, וישיג עבורכם את התוצאות הטובות ביותר.

 

עו"ד אושר אלקיים

מעוניינים לקנות דירה מקבלן? רוצים למקסם את העסקה ולהפיק כמה שיותר מהמו"מ אל מול הקבלן? הסתייעו בשירותי המו"מ של עו"ד אושר אלקיים והתחילו להרוויח בעסקה. עו"ד אושר אלקיים הינו משפטן וכלכלן, המתמחה בדיני המקרקעין וברזי המשא ומתן. פנו אליו לקבלת שירות משפטי אמין ומקצועי, ולייצוג במשא ומתן על פי האינטרסים שלכם.

איך להתמקח על מחיר דירה מקבלן
איך להתמקח על מחיר דירה מקבלן

 

לשיתוף המאמר לחצו:

שאלות ותשובות בנושא איך להתמקח על מחיר דירה מקבלן

ראשית מומלץ להגיע מוכנים – לדעת את התקציב שלכם ומה אתם יכולים להסכים מבחינה תקציבית. עוד מומלץ לבוא עם רשימה של דרישות מראש, ולפני שחותמים על ההסכם.

אפשר כמובן להתמקח על המחיר, אבל מומלץ להתייחס לכל השלבים בעסקה – החל מההצמדות למדד, הטבות לדירה, הצמדות, מועדי התשלום ועוד.

צריך להיות נחמדים אבל תקיפים! צריך לבקש את ההנחה על בסיס מידע של עסקאות דומות בפרויקט או סמוך לו. העיקרון אומר שהמחיר שיציעו לכם הוא לא המחיר הסופי – אלא מחיר שממנו הם יהיו מוכנים לרדת.

אושר אלקיים משרד עורכי דין ליווה מאות רוכשים בקניית דירה מקבלן, ומסייע בכל הליך המכירה, מתחילתו ועד סופו. אם אתם זקוקים למשרד עורכי דין שיסייע לכם בתהליך – אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע

אם אתם הגעתם עד כאן עצרו!

משרדנו בעל ניסיון משפטי נרחב בתחום בו עוסק מאמר זה, וליווה אלפי לקוחות מרוצים בטיפול משפטי החל משלב הייעוץ והתכנון המשפטי, ניהול משא ומתן, ומתן מענה משפטי מלא אל מול צדדים שלישיים, עד להשגת התוצאה הנדרשת על ידי הלקוח. משרדנו רקורד מוכח וניסיון מקיף, ונשמח להעמיד את ניסיוננו הרב לכם בזמינות מיידית ומחירים הוגנים

תוכן עניינים

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות מידע ראשוני ובסיסי בלבד, והוא לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי המשרד. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים להיוועץ עם עו"ד בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אושר אלקיים משרד עורכי דין
עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים

עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים בעל ניסיון ייחודי והתמחות בייצוג וליווי משפטי של אנשים פרטיים בעסקאות לרכישת ומכירת דירות מגורים, משרדים, קבוצות רכישה ורכישות מסחריות, החל משלב בדיקת הנאותות והמשא-ומתן ובדירות מקדמיות, עובר לשלב עריכת ההסכם לרכישה/מכירה, וכלה בשלב ההקמה והרישום, תוך מתן ייעוץ והכוונה בתחום המימון, סוגיות המיסוי, סוגיות תאגידיות וייצוג מול הרשויות השונות, וזאת עד לסיום העסקה ברישום ולשביעות רצון הלקוח.
עו"ד אלקיים הינו מרצה מבוקש למקרקעין ונדל"ן ומרצה ומתרגל באופן שוטף בקורסים אקדמיים ב"מסלול האקדמי המכללה למנהל", בפורומים, בכנסים ואירועים שונים, מלווה משלחות אקדמיות בתחומי המשפט והכלכלה, וחבר בלשכת עורכי הדין. לאושר אלקיים תואר כפול במשפטים (LL.B) וכלכלה (B.A) בהצטיינות יתרה.

ייעוץ ראשוני עם עורך דין מקצועי
חייג עכשיו!
יוסי צברי
יוסי צברי
2022-05-05
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
אושר מקצועי מרגיע, אדיב, סבלני ,זמין בכול שעות היממה ,מכירת דירה זה לא תהליך קל ומאוד מלחיץ הרגשתי שאני בידיים שדואגות לי ולאינטרסים שלי ממליץ כבר לכולם.
amirsinay
amirsinay
2022-05-03
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
מקצוען אמיתי ליווה אותי בתור משקיע בכל הנוגע לבדיקות רקע לדיירים משא ומתן עם הדיירים ובנוסף תפר חוזה בדיוק לפי צרכי ועוד הרבה דברים שאפילו לא חשבתי עליהם, כיף לדעת שאתה מוגן מכל הכיוונים ואפשר להיות בראש שקט!
אתי צברי
אתי צברי
2022-04-12
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
תודה רבה לעורך דין אושר אלקיים על הטיפול והליווי במיכרת הדירה, על ההשקעה והשרות מעל ומעבר למצופה וסגירת העסקה במהירות ומקצועית. אין עלייך ונתראה בעסקה הבאה
אלברט אברמוב
אלברט אברמוב
2022-03-18
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
ממליץ בחום על אושר העורך דין ליווה אותי במקצועיות ובנועם ברכישת הדירה
Gal Yazdi גל יזדי
Gal Yazdi גל יזדי
2022-03-18
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
אושר ליווה אותנו בתהליך של קניית הדירה הראשונה שלנו. לא היה לנו ידע רב בנושא לפני כן, ואושר היה נעים, סבלני ומקצועי מאוד והסביר שלב אחרי שלב מה הולך לקרות עד סוף התהליך. ממליצים בחום!
Danielle Weizman
Danielle Weizman
2022-03-08
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
Couldn’t ask for any better advice than Osher. Very experienced, explains everything from top to bottom and guides you through step by step. I highly recommend!! 🤩🤩🤩
יובל זינר
יובל זינר
2022-02-25
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
עו"ד אושר אלקיים ליווה אותי בתהליך של קבלת זכאות ורכישת דירה במחיר למשתכן - הסביר כל שלב בצורה מקצועית מאוד וסייע בכל שאלה גם לאחר הפגישה! ממליץ בחום!
אורן נזרי
אורן נזרי
2022-02-15
Trustindex מוודא שהמקור המקורי של הסקירה הוא Google.
עו"ד אושר אלקיים ליווה אותי ברכישת דירה להשקעה בקריית גת. הוא היה זמין לכל השאלות שיש לי בכל שעה, ונתן לי ראש שקט לאורך כל הדרך - במשא ומתן הוא הסביר הכל עד לפרטים הקטנים ביותר, את המשכנתא הוא תיקתק והוא אפילו דואג לי להסכם שכירות ובדיקת השוכרים בדירה. גם המחיר היה מעולה ביחס לשירות! ממליץ לכל מי שחושב לקנות או למכור דירה לשכור את שירותיו!!!!
מאמרים נוספים באותו נושא
מדריכים | מאמרים | מידע שימושי
ייעוץ מעורך דין ללא התחייבות
מדריכים נוספים
אושר אלקיים משרד עורכי דין