אושר אלקיים משרד עורכי דין

פרוטוקול מסירה דירה יד שנייה כולל דוגמא PDF

רכשתם דירה יד שנייה בשוק החופשי? בדיוק סיימתם לשלם את כל התשלומים על פי ההסכם וצריכים לקבל את הדירה – בטרם קבלת הדירה אתם חייבים לערוך פרוטוקול מסירה! פרוטוקול המסירה דירה יד משמש כמסמך מכריע באשר למצב הדירה במסירה ומסייע בשמירה על זכויות הקונים והמוכרים כאחד. במאמר זה, נחקור את המשמעות של פרוטוקול מסירה בעסקאות נדל"ן, תוך מתן תובנות חשובות כדי להבטיח השלמה חלקה של העסקה.

 

מהו פרוטוקול מסירה לדירה יד שנייה?

פרוטוקול מסירה לדירה יד שנייה, המכונה גם בשמות נוספים כמו דו"ח מסירת דירה או דו"ח בדיקת מסירה, הוא מסמך מחייב משפטית המפרט אודות מצבה של הדירה במועד העברת הזכויות הבעלות והחזקה מהמוכר לקונה במכר דירה. עוד חשוב לציין בפרוטוקול המסירה כי בעת העברת הזכויות הועברו מלוא הכספים עבור הדירה מהקונה למוכר, ונתונים נוספים הנדרשים בנסיבות העניין.

 

פרוטוקול מסירה – למה בכלל צריך את זה?

מכירת דירה לא מסתיימת לאחר זמן קצר – לא פעם אתם עשויים לרכוש דירה היום – ולקבלה לאחר חצי שנה ואפילו הרבה יותר זמן מכך. בזמן הזה – מצב הדירה עשוי להשתנות. צבע דוהה, בעיות יכולות להיווצר, נזילות יכולות להתרחש – ועוד בעיות נוספות שעלולות לצוץ בין מועד רכישת הדירה ובין מועד קבלתה.

לכן, בעת מסירת הדירה יערכו הצדדים פרוטוקול מסירה המתעד בפירוט רב האם יש פער בין רכישת הדירה ובין מסירתה, ואשר יסייע וישמש כראיה חיונית בכל מקרה של מחלוקת או אי הסכמות לגבי מצב הדירה. פרוטוקול מסירה לדירות יד שנייה מגן על הקונה בכך שהוא מבטיח את קבלת הנכס במצב המוסכם, תוך מתן סעד למוכר אם הקונה יטען מאוחר יותר לבעיות שלא היו במעמד המסירה.

עריכת בדיקה יסודית לפרוטוקול מסירה

תהליך מסירה של דירת יד שנייה מתחיל בבדיקה קפדנית של הדירה. הן הקונה והן המוכר, בליווי ייצוג משפטי של עורך דין מקרקעין, צריכים לבחון היטב כל חדר, להעריך את מצב הקירות, הריצוף, הדלתות, החלונות, האינסטלציה, תשתית החשמל וכל מכשירי החשמל הנותרים בנכס דוגמת מזגן ודוד חשמלי לחימום המים, וכל בעיה אחרת שעלולה להיות בנכס.

יש לציין בפירוט את כל הפגמים או הנזקים הקיימים בתשתיות, במבנה ובאבזור, ולכלול אותם בפרוטוקול המסירה. החשיבות היא גדולה מאוד – שכן אם יש בעיות בדוד השמש למשל – ותעבור תקופה מסוימת – המוכר עשוי לטעון שהבעיה לא הייתה בעת המסירה, ולאחר המסירה היא נוצרה, ועל כן האחריות והתשלום יהיו של הקונה בלבד.

 

תיעוד ופירוט בפרוטוקול מסירה דירה יש שנייה

פרוטוקול מסירה מקיף לדירת יד שנייה צריך להיות מפורט וספציפי, ולא להשאיר מקום לעמימות או אי הבנות. עליו לכלול תיאור של כל חדר, פירוט תשתיות הנכס וציון מצבם. בנוסף, תמונות או סרטונים יכולים לשמש ראיה תומכת לפרוטוקול ולספק תיעוד חזותי של מצב הדירה בזמן המסירה. חשוב מאוד לשמור את הנתונים באופן זמין, כדי שישמשו את הקונה / המוכר בעת הצורך.

 

שיקולים משפטיים בפרוטוקול מסירה של דירת יד שנייה

הסתייעות בשירותיו של עורך דין מקרקעין מנוסה הינה קריטית בתהליך המסירה, ועל כן בחירה מראש של עורך דין בעת רכישת הדירה משמעותית במיוחד.

עורך הדין יערוך את פרוטוקול המסירה על הפן המשפטי שבו, תוך הקפדה על עמידה בכל הדרישות המשפטיות השונות. עורך הדין גם ייעץ לגבי השלכות אפשריות של כל ליקוי או נזק שהתגלו במהלך הבדיקה, לסייע במשא ומתן על תיקונים נחוצים ואף בהגשת תביעות ובליטיגציה על סמך פרוטוקול המסירה במקרי הצורך.

 

טיפול בפגמים ואי התאמות של פרוטוקול מסירה

במקרה שבו מזוהים פגמים או נזקים במהלך המסירה, יש לטפל בהם כראוי. פרוטוקול המסירה צריך לתאר בבירור כל בעיה, ושני הצדדים צריכים להסכים על הצעדים הדרושים לפתרון. הצעדים יכול לכלול תיקונים, פיצויים או התאמות מחיר הרכישה לשווי הנכס בהינתן הליקויים.

במקרים רבים – כאשר הנזקים הם תוצאה של בלאי טבעי וסביר – לא ניתן יהיה לתבוע ו/או לדרוש את התיקונים – ועל כן יש חשיבות לבחינת הנתונים לפני העסקה, ולאחר המסירה.

 

פרוטוקול מסירה דירה יד שנייה לדוגמה – PDF

ניתן להיעזר בנוסח סטנדרטי של פרוטוקול מסירה ולערוך בו את ההתאמות הנדרשות לנכס הספציפי שלכם. להלן דוגמא חלקית של פרוטוקול מסירה PDF של משרדנו. אם תרצו את פרוטוקול מסירת הדירה PDF – תצרו איתנו קשר ונשמח לסייע!

אושר אלקיים משרד עו"ד

מוכרים או קונים דירה יד שנייה? זקוקים לליווי משפטי לעסקה ולניסוח משפטי של פרוטוקול המסירה? פנו אלינו במשרד עורכי הדין אושר אלקיים. עו"ד אושר אלקיים הינו משפטן וכלכלן המתמחה בדיני מקרקעין אשר יעניק לכם שירות מהשורה הראשונה בתחום. במסגרת עבודתו, ינסח עבורכם עו"ד אלקיים פרוטוקול מסירה מקיף ואחראי עבור דירת יד שנייה.

פרוטוקול מסירה דירה יד שנייה כולל דוגמא PDF
פרוטוקול מסירה דירה יד שנייה כולל דוגמא PDF
לשיתוף המאמר לחצו:

שאלות ותשובות בנושא פרוטוקול מסירה דירה יד שנייה כולל דוגמא PDF

פרוטוקול מסירת דירה יד שנייה הוא מסמך שנערך בין המוכר והקונה ביום מסירת החזקה של הדירה הנמכרת, במסגרתו הצדדים מצהירים על מצב הדירה, העברת מונים ותשלומים, העברת תשלומים ומסמכים בין הצדדים ועוד תנאי משפטיים נוספים.

החשיבות של פרוטוקול המסירה בדירת יד שנייה הוא לסייע בטענות הצדדים (של הקונה והמוכר) בדבר מצבה של הדירה במועד מסירתה. לא פעם הצדדים עשויים לגלות מיד לאחר המסירה בעיות, והמוכר עשוי להתנער מהן בטענה שהן נוצרו לאחר מסירת הדירה.

הפרוטוקול צריך להכיל את פרטי העסקה, פרטי הצדדים, תאריך, פרטים בדבר העברת הזכויות והמסמכים בין הצדדים, וכן בעיות שנוצרו בעת מסירת הדירה. אם יש בעיות – יש לציין אותן באופן מפורש בפרוטוקול.

אם אתם עומדים בפני מסירת דירה – אתם מוזמנים לפנות אלינו לצורך ייצוג משפטי מלא בעת רכישת הדירה וניסוח פרוטוקול מסירת דירה – ללא כל עלות נוספת! לפרטים נוספים פנו דרך האתר

אם אתם הגעתם עד כאן עצרו!

משרדנו בעל ניסיון משפטי נרחב בתחום בו עוסק מאמר זה, וליווה אלפי לקוחות מרוצים בטיפול משפטי החל משלב הייעוץ והתכנון המשפטי, ניהול משא ומתן, ומתן מענה משפטי מלא אל מול צדדים שלישיים, עד להשגת התוצאה הנדרשת על ידי הלקוח. משרדנו רקורד מוכח וניסיון מקיף, ונשמח להעמיד את ניסיוננו הרב לכם בזמינות מיידית ומחירים הוגנים

תוכן עניינים

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות מידע ראשוני ובסיסי בלבד, והוא לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי המשרד. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים להיוועץ עם עו"ד בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אושר אלקיים משרד עורכי דין
עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים

עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים בעל ניסיון ייחודי והתמחות בייצוג וליווי משפטי של אנשים פרטיים בעסקאות לרכישת ומכירת דירות מגורים, משרדים, קבוצות רכישה ורכישות מסחריות, החל משלב בדיקת הנאותות והמשא-ומתן ובדירות מקדמיות, עובר לשלב עריכת ההסכם לרכישה/מכירה, וכלה בשלב ההקמה והרישום, תוך מתן ייעוץ והכוונה בתחום המימון, סוגיות המיסוי, סוגיות תאגידיות וייצוג מול הרשויות השונות, וזאת עד לסיום העסקה ברישום ולשביעות רצון הלקוח.
עו"ד אלקיים הינו מרצה מבוקש למקרקעין ונדל"ן ומרצה ומתרגל באופן שוטף בקורסים אקדמיים ב"מסלול האקדמי המכללה למנהל", בפורומים, בכנסים ואירועים שונים, מלווה משלחות אקדמיות בתחומי המשפט והכלכלה, וחבר בלשכת עורכי הדין. לאושר אלקיים תואר כפול במשפטים (LL.B) וכלכלה (B.A) בהצטיינות יתרה.

ייעוץ ראשוני עם עורך דין מקצועי
חייג עכשיו!
מאמרים נוספים באותו נושא
מדריכים | מאמרים | מידע שימושי
ייעוץ מעורך דין ללא התחייבות
מדריכים נוספים
אושר אלקיים משרד עורכי דין