אימות חתימה נס ציונה

מהו אימות חתימה בנס ציונה?

אימות חתימה הוא הליך משפטי הכולל חתימה על מסמך משפטי מחייב בפני עורך דין מוסמך, אשר מאשר כי המסמך נחתם בפניו לאחר שהצדדים הבינו את נוסחו של המסמך, השלכותיו ומסכימים להם.

אימות החתימה הוא הליך שהוא חובה במקרים משפטיים מסוימים, כמו למשל בעת הגשת מסמכים לבתי משפט, בעת אימות חתימה על מסמכי משכנתא ועוד. יחד עם זאת, מדובר בהליך משפטי שיכול לסייע לכל אדם ואדם בעת חתימה על מסמך משפטי מחייב, שכן הוא מסייע באימות גמירות הדעת של החותמים על המסמך, ומניעת טענות בגין זיוף חתימה ועוד.

 

למה חשוב לבצע אימות חתימה?

קבילות משפטית

מסמכים הנושאים אימות חתימה הופכים גם לקבילים בבית המשפט והם יכולים בעת הצורך להיות מוצגים כראיות. על מנת לאמת את חתימתו של אדם על מסמך רשמי, הוא נדרש להתייצב במשרדו של העורך דין, להזדהות על ידי מסמך זיהוי רשמי (ת.ז. או דרכון) ולהציג גם מסמכים הנושאים את חתימתו.

הוא יידרש לחתום על המסמך לנגד עיניו של העורך דין על מנת שזה יוכל לאשר ולוודא שאכן מדובר באותה החתימה.

אימות חתימה נס ציונה נדרש בשלל נושאים ועניינים לרבות בהליך של לקיחת משכנתא. ייפוי כוח הכולל אימות חתימה הוא מסמך בו האדם ממנה אדם אחר לפעול פעולות משפטיות בשמו. הפעולות בהם הממונה יוכל לפעול מוגדרות באותו ייפוי כוח.

חתימה רצונית וחופשית

אימות החתימה על ידי עורך דין מאשר שהמסמך נחתם בצורה חופשית על ידי האדם החתום עליו ושהדבר נעשה ללא כל סוג של כפייה. בעת אימות חתימה בנס ציונה או בכל מקום אחר, עורך הדין מאשר, הן את התקפות והאמינות המשפטית של המסמכים שלגביהם הוא ביצע את אימות החתימה והן את הבנתם של החותמים לגבי המשמעויות של החתימה.

 

אימות חתימה למשכנתא בנס ציונה

כפי שציינו, סיטואציה שכיחה בה יש צורך באימות חתימה נס ציונה היא בעת נטילת משכנתה מהבנק לצורך מימון רכישת מקרקעין כמו בית או דירה. בהליך של נטילת משכנתה, הלווה למעשה משעבד את הנכס אותו הוא קונה לטובת הבנק לשם הבטחת התשלום של ההלוואה לבנק, הן בתשלומים החודשיים הקבועים והן לסילוק הסופי של כלל החוב.

הבנק למשכנתאות דורש מהקונה של הנכס לחתום על ייפוי כוח לטובת הבנק, המסמיך את נציגיו לפעול פעולות משפטיות בעתיד הקשורות בהלוואה לצורך מימושה. הפעולות הללו כוללות רישום של הערת אזהרה ורישום של המשכנתא בטאבו, הופעה בשם הלווים במידה ואלו לא יעמדו בהתחייבויותיהם בעת העמדה של הנכס למכירה, ולשם כך נדרש עורך דין אשר יאמת את המסמכים לרישום.

 

השלכות כלכליות ומשפטיות

פעולת השעבוד לצד הפעולות המשפטיות הנוספות אותם י עורך דין מקרקעין נדרש יכולות להיות בעלות השלכות עצומות עליהם מבחינה כלכלית ומשפטית. לכן, על מנת למנוע זיוף של ייפוי כוח או שאלה לגבי תוקפו המשפטי של הייפוי, מסמך זה חייב לעבור הליך אימות חתימה נס ציונה על ידי נוטריון במקרים מיוחדים.

ייפוי כוח שניתן לבנק למשכנתאות הוא בלתי חוזר, דהיינו, לאחר שהוא נחתם על ידי הלווה ומועבר לבנק הוא אינו ניתן לביטול.

 

אימות חתימה בתחום המסחרי בנס ציונה

אימות חתימה בנס ציונה אינו רק בתהליכי רכישת דירה והוא נדרש גם בהליכים רבים בתחום מסחרי-עסקי בהתאם לדין. אימות חתימה עשוי להידרש עבור חוזה או מכרז ובכל מקרה בו יש רצון לעגן את ההתחייבות בין הצדדים כך שיקבלו תוקף משפטי מחייב.

את אימות החתימה יש לבצע אצל עורך דין אשר מבין באותו סוג של מסמך וכזה שעוסק באותו התחום. בתהליך זה נדרשים כל החותמים להזדהות באופן פיזי בפני העו"ד תוך הצגת תעודת זהות והמסמך המקורי עבורו נדרש אימות החתימה.

 

אימות חתימה לתצהיר בנס ציונה

לעיתים גם נדרש אימות חתימה על תצהיר משפטי המפרט השתלשלות של מצב, על מנת להגיש אותו בתיק משפטי שמנוהל בעניינו. אומנם כיום ניתן לבצע אימות חתימה בדרך ווירטואלית ולאשר את החתימה באופן מקוון אך הדבר מסובך ומרבית האנשים יתקשו לבצע את הפעולות הנדרשות.

אם עורך הדין יודע שהתצהיר איננו מוסר אמת או מוסר אמת חלקית בלבד, נאסר עליו לבצע אימות חתימה לתצהיר. עורך דין על פי החוק מחויב להזהיר את המצהיר לגבי המשמעות הפלילית של אי אמירת אמת בעת מסירת התצהיר וכי הוא מבין כי המסמך שעליו הוא חותם היא אכן גרסתו הסופית.

 

‎‎‎‎‎‎‎‎אימות חתימה בדיני משפחה

אימות חתימה נדרש גם בעת חתימה על הסכמי ממון, הסכם חיים משותפים והסכם גירושין. גם כשהחתימה מתבצעת באופן הדדי על ידי בני הזוג, יש צורך של אימות חתימה נס ציונה בו נדרש כל אחד מבני הזוג לעבור את תהליך האימות באופן אישי.

הדבר נחוץ על מנת למנוע מצב בו אחד הצדדים מפעיל מניפולציה על בן זוגו על מנת שיחתום על ההסכם. נציין כי בחלק מהמקרים – נדרש אימות נוטריוני על הסכם ממון, אך בחלק מהמקרים ניתן להסתפק באימות חתימה על ידי עורך דין – מה שעשוי להיות זול יותר ומהיר יותר מאשר אימות נוטריוני.

 

כמה עולה אימות חתימה נס ציונה

אימות חתימה על ידי עורך דין נע בין עשרות שקלים בודדים למסמך פשוט, ועד מאות / אלפי שקלים במקרה של ניסוח מסמך בהתאם לדרישות הצדדים. בדרך כלל עבור אימות משפטי פשוט משלמים בין עשרות שקלים למאות שקלים בודדים, וכתלות בהיקף השירות המשפטי ודחיפות ביצוע האימות.

 

סיכום אימות חתימה

אם אתם עומדים בפני אימות חתימה בנס ציונה – הפתרון בשבילכם נמצא בראשון לציון! אתם מוזמנים להתקשר אלינו או לשלוח הודעה, ועורך דין ממשרדנו ישמח להעניק לכם שירות מיידי במחירים הוגנים.

אימות חתימה נס ציונה
אימות חתימה נס ציונה
לשיתוף המאמר לחצו:

שאלות ותשובות בנושא אימות חתימה נס ציונה

אימות חתימה הוא הליך משפטי הכולל חתימה על מסמך משפטי מחייב בפני עורך דין מוסמך, אשר מאשר כי המסמך נחתם בפניו לאחר שהצדדים הבינו את נוסחו של המסמך, השלכותיו ומסכימים להם.

אימות חתימה על ידי עורך דין נע בין עשרות שקלים בודדים למסמך פשוט, ועד מאות / אלפי שקלים במקרה של ניסוח מסמך בהתאם לדרישות הצדדים.

 בדרך כלל עבור אימות משפטי פשוט משלמים בין עשרות שקלים למאות שקלים בודדים, וכתלות בהיקף השירות המשפטי ודחיפות ביצוע האימות.

אם אתם הגעתם עד כאן עצרו!

משרדנו בעל ניסיון משפטי נרחב בתחום בו עוסק מאמר זה, וליווה אלפי לקוחות מרוצים בטיפול משפטי החל משלב הייעוץ והתכנון המשפטי, ניהול משא ומתן, ומתן מענה משפטי מלא אל מול צדדים שלישיים, עד להשגת התוצאה הנדרשת על ידי הלקוח. משרדנו רקורד מוכח וניסיון מקיף, ונשמח להעמיד את ניסיוננו הרב לכם בזמינות מיידית ומחירים הוגנים

תוכן עניינים

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות מידע ראשוני ובסיסי בלבד, והוא לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי המשרד. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים להיוועץ עם עו"ד בטרם נקיטת כל פעולה. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

אושר אלקיים משרד עורכי דין
עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים

עורך דין (כלכלן) אושר אלקיים בעל ניסיון ייחודי והתמחות בייצוג וליווי משפטי של אנשים פרטיים בעסקאות לרכישת ומכירת דירות מגורים, משרדים, קבוצות רכישה ורכישות מסחריות, החל משלב בדיקת הנאותות והמשא-ומתן ובדירות מקדמיות, עובר לשלב עריכת ההסכם לרכישה/מכירה, וכלה בשלב ההקמה והרישום, תוך מתן ייעוץ והכוונה בתחום המימון, סוגיות המיסוי, סוגיות תאגידיות וייצוג מול הרשויות השונות, וזאת עד לסיום העסקה ברישום ולשביעות רצון הלקוח.
עו"ד אלקיים הינו מרצה מבוקש למקרקעין ונדל"ן ומרצה ומתרגל באופן שוטף בקורסים אקדמיים ב"מסלול האקדמי המכללה למנהל", בפורומים, בכנסים ואירועים שונים, מלווה משלחות אקדמיות בתחומי המשפט והכלכלה, וחבר בלשכת עורכי הדין. לאושר אלקיים תואר כפול במשפטים (LL.B) וכלכלה (B.A) בהצטיינות יתרה.

ייעוץ ראשוני עם עורך דין מקצועי
חייג עכשיו!
יוסי צברי
יוסי צברי
2022-05-05
אושר מקצועי מרגיע, אדיב, סבלני ,זמין בכול שעות היממה ,מכירת דירה זה לא תהליך קל ומאוד מלחיץ הרגשתי שאני בידיים שדואגות לי ולאינטרסים שלי ממליץ כבר לכולם.
amirsinay
amirsinay
2022-05-03
מקצוען אמיתי ליווה אותי בתור משקיע בכל הנוגע לבדיקות רקע לדיירים משא ומתן עם הדיירים ובנוסף תפר חוזה בדיוק לפי צרכי ועוד הרבה דברים שאפילו לא חשבתי עליהם, כיף לדעת שאתה מוגן מכל הכיוונים ואפשר להיות בראש שקט!
אתי צברי
אתי צברי
2022-04-12
תודה רבה לעורך דין אושר אלקיים על הטיפול והליווי במיכרת הדירה, על ההשקעה והשרות מעל ומעבר למצופה וסגירת העסקה במהירות ומקצועית. אין עלייך ונתראה בעסקה הבאה
אלברט אברמוב
אלברט אברמוב
2022-03-18
ממליץ בחום על אושר העורך דין ליווה אותי במקצועיות ובנועם ברכישת הדירה
Gal Yazdi גל יזדי
Gal Yazdi גל יזדי
2022-03-18
אושר ליווה אותנו בתהליך של קניית הדירה הראשונה שלנו. לא היה לנו ידע רב בנושא לפני כן, ואושר היה נעים, סבלני ומקצועי מאוד והסביר שלב אחרי שלב מה הולך לקרות עד סוף התהליך. ממליצים בחום!
Danielle Weizman
Danielle Weizman
2022-03-08
Couldn’t ask for any better advice than Osher. Very experienced, explains everything from top to bottom and guides you through step by step. I highly recommend!! 🤩🤩🤩
יובל זינר
יובל זינר
2022-02-25
עו"ד אושר אלקיים ליווה אותי בתהליך של קבלת זכאות ורכישת דירה במחיר למשתכן - הסביר כל שלב בצורה מקצועית מאוד וסייע בכל שאלה גם לאחר הפגישה! ממליץ בחום!
אורן נזרי
אורן נזרי
2022-02-15
עו"ד אושר אלקיים ליווה אותי ברכישת דירה להשקעה בקריית גת. הוא היה זמין לכל השאלות שיש לי בכל שעה, ונתן לי ראש שקט לאורך כל הדרך - במשא ומתן הוא הסביר הכל עד לפרטים הקטנים ביותר, את המשכנתא הוא תיקתק והוא אפילו דואג לי להסכם שכירות ובדיקת השוכרים בדירה. גם המחיר היה מעולה ביחס לשירות! ממליץ לכל מי שחושב לקנות או למכור דירה לשכור את שירותיו!!!!
מאמרים נוספים באותו נושא
מדריכים | מאמרים | מידע שימושי
ייעוץ מעורך דין ללא התחייבות
מדריכים נוספים
אושר אלקיים משרד עורכי דין